DOMÉNA - VAŠA VIRTUÁLNA ADRESA
  • DOMÉNA - VAŠA VIRTUÁLNA ADRESA

DOMÉNA - VAŠA VIRTUÁLNA ADRESA, vyberte si doménu ak je však ešte voľná.

4 305,00 €
S DPH
3500 EUR bez DPH

Zabezpečíte si miesto na hlavnej ulici internetu a vyberte si z ponuky domén na predaj. Zoznam všetkých nami predávaných domén aj domén, ktorým sprostredkúvame predaj.

Množstvo
Tovar skladom

 

Bezpečný nákup

 

Rýchle doručenie

 

Bezproblémové vrátenie tovaru

Všetko to začína názvom domény. A mi pre Vás máme pár domén na predaj. Samozrejme domény sú len po jednom kuse, takže kto skôr kúpi, ten ju získa. 

Zabezpečíte si miesto na hlavnej ulici internetu a vyberte si z ponuky domén na predaj. Zoznam všetkých nami predávaných domén aj domén, ktorým sprostredkúvame predaj.

Vďaka našej doméne na predaj ušetríte čas

Každý podnikateľ vie, že čas sú peniaze. Je veľmi podstatné, aby mal podnikateľ zákazníkov čím skôr. Vďaka tomu sa mu jeho investície do podnikania vrátia čím skôr a čím skôr na svojom podnikateľskom projekte vygeneruje zisk. Naša domény na predaj Vám zabezpečia skoršie zobrazenie sa v Google, skoršiu návštevnosť a viac zákazníkov v kratšom čase ako pri založení webstránky na novej doméne.

Naše domény na predaj majú aktívne spätné odkazy

Keďže sú naše domény na predaj po fungujúcich webstránkach, majú aj aktívne spätné odkazy. Tieto spätné odkazy prispievajú k autorite domény a teda vyššej šanci na zobrazenie v Google vyhľadávaní. V tabuľke domény na predaj nižšie vidíte počet spätných odkazov (Total Backlinks) a veľmi dôležitým faktorom je tiež počet odkazujúcich domén (Reffering domains).

Obdobie fungujúcej webstránky na doménach na predaj zvyšuje jej hodnotu

Obdobie fungujúcej webstránky zisťujeme cez Internet Archive Wayback Machine. V tabuľke domény na predaj nižšie si viete pozrieť v akých rokoch bola na danej doméne fungujúca webstránka. Samozrejme, čím dlhšie obdobie, tým lepšie pre danú doménu. Čím dlhšie bola daná doména v Googli vyhľadávaná a zobrazovaná, tým lepšie.

Aká je nevýhoda novej domény?

Ak spoločnosť začína budovať webstránku na novej doméne, bude určitý čas (a možno nie malý) trvať, kým nová doména nadobudne určitú autoritu a dôveryhodnosť. A tým na úvod výrazne klesajú šance, aby sa webstránka na novej doméne vôbec zobrazovala v Googli, nie ešte sa zobrazovala na lepších pozíciách.

1000000.sk

alimama.sk

alipay.sk

armata.sk

birdrepeller.sk

birds-repellent.com

bird-x.sk

booble.sk

cafago.sk

cainiao.sk

dealspotr.sk

digoo.cz

digoo.sk

directindustry.sk

elixcom.sk

emi-protection.com

etao.sk

fasttech.sk

geekbuying.cz

globalsources.sk

hocico.sk

chinaexpress.sk

icq.sk

jammeraudio.com

joom.sk

joybuy.sk

kendice.sk

klook.sk

konkurzy.sk

korupcia.sk

kreativita.sk

lasermicrophone.eu

lrad.info

makeblock.sk

malby.sk

mojafirma.sk

monsoon.sk

monsoonlondon.sk

mp4.sk

nikkei.sk

ocado.sk

odplasenie.sk

odplasenie.sk

odpudzovac.sk

odpuzovac.sk

odpuzovace.sk

odstraszacz.com

onebot.sk

onebotbike.sk

onicom.sk  

oocl.cz

oocl.sk

oscommerce.sk

pest.sk

pop.sk

predam.sk

premier.sk

presearch.cz

presearch.fi

projammer.eu

pundix.sk

repellent.sk

repeller.eu

repellers.sk

rf-protection.com

rossgram.fi

rostec.sk

rt-mart.sk

rusicka.sk

scare.sk

scarecrow.cz  

scarer.sk

sparesort.sk

surfuj.sk

tabla.sk

technika.sk

tesla.gl

thermostat.sk

time-travel.sk

tmall.sk

tomtop.fi

tradekey.sk

tsmc.sk

vtakov.sk

watsons.sk

xiao.sk

zalora.sk

Kúpu domény na predaj môžeme prirovnať k tomu, keď prevezmete priestor na podnikanie.

Cena domény ? Napíšte nám, obratom Vám cenu napíšeme. Niektoré domény sú už predplatené, to jest v prenájme. Takže je možné, že už práve dnes nie je doména voľná.  

Pri prevzatí priestoru na podnikanie po fungujúcom biznise, má už tento priestor vybodované určité meno, ľudia vedia, že existuje. A to je veľká výhoda. Keď ale začínate podnikať na mieste, kde nikto nikdy nepodnikal, začiatky bývajú výrazne ťažšie. Začnite podnikať na jednej z našich domén na predaj a vyťažte z činnosti, ktoré na tejto doméne už spravil niekto pred Vami.

Kúpu domény na predaj môžeme tiež prirovnať napríklad k odkúpeniu herného účtu, ktorý má nahratých 1000 hodín, v porovnaní so založením nového účtu. Novému účtu bude trvať veľmi dlho, kým dobehne už zabehnutý herný účet s veľa hodinami.

Čo je to Domain Authority?

Domain Authority (DA), alebo po slovensky autorita domény je „sila“ domény a webovej stránky, ktorá sa na tejto doméne nachádza. Domain Authority je vyjadrená číselne od 1 do 100 a odzrkadľuje šancu danej webovej stránky na zobrazenie sa vo vyhľadávaní Google. Čím je Domain Authority vyššia, tým lepšie. Na výpočet autority domény sú vytvorené algoritmy, ktoré ohodnotia doménu z rôznych faktorov a tým stanovia jej celkové skóre.

Naše domény na predaj majú vyššie Domain Authority a tým aj lepšie šance v Googli

Domény na predaj sme vyberali podľa toho, aby mali adekvátne skóre Domain Authority a tým Vám dali lepšiu šancu na úspech hneď od začiatku spustenia Vašej webstránky. Je viacero spoločností, ktoré majú svoje algoritmy na výpočet Domain Authority. Patria medzi nich Domain Authority MOZ, Domain Rating (Ahrefs) alebo Authority Score (Semrush). V tabuľke domény na predaj nájdete Domain Rating od Ahrefs a Authority Score od Semrush.

Čo je to doména?

Webová stránka sa skladá z domén, ktoré sú označené ako úrovne domény. Tieto domény sa skladajú z domén najvyššej úrovne – .sk, .cz, .com., ktorá predstavuje prvú úroveň. Druhou úrovňou je názov domény, ktorý označuje samotný názov stránky. Posledná úroveň je tretia a tou je subdoména – www. Taktiež sa v celom názve webovej stránky nachádza aj protokol, ktorý slúži na to ako veľa informácií stránka vyžaduje od zákazníka. V súčasnosti je to niečo, čo by každá webová stránka mala obsahovať. Protokol s označením https je používanejší ako protokol s označením http a taktiež aj bezpečnejší pre používateľa webstránky.

Doména (TCP/IP) – Wikipédia (wikipedia.org)

Doména, respektíve internetová doména je v komunikačných sieťach založených na TCP/IP, na internete spojená skupina počítačov a prístrojov, ktoré podľa adresy IP patria do rovnakej časti ciete. Meno pridelené doméne sa nazýva meno domény alebo názov domény, respektíve doménové meno (angl. domain name). Ak meno domény obsahuje všetky vyššie mená domény a jednoznačnne označuje daný uzol doménového stromu sa nazýva aj presne stanovené meno domény (angl. fully qualifited domain name). Ako meno domény/ názov domény/ doménové meno v užšom zmysle (angl. domain name) sa často označuje presne stanovené meno domény na úrovni zobrazovanej na webovej stránke.

Fully qualified domain name – Wikipedia

Úplný názov domény

Úplný názov domény v skratke FQDN, niekedy tiež označovaný ako absolútny názov domény je názov domény, ktorý určuje jeho presné umiestnenie v stromovej hierarchii systému DNS v preklade systém doménových názvov (angl. Domain Name System). Určuje všetky úrovne domény vrátane domény najvyššej úrovne a koreňovej zóny. Úplný názov domény sa vyznačuje nedostatkom nejednoznačnosti. Zvyčajne pozostáva z názvu hostiteľa a aspoň jednej domény (menovky) vyššej úrovne oddelenej symbolom „.“ a vždy končí doménou najvyššej úrovne. Koreňová doména DNS je nepomenovaná, čo je vyjadrené prázdnym označením v hierarchii DNS, čo vedie k plne kvalifikovanému názvu domény končiacemu doménou najvyššej úrovne. V niektorých prípadoch sa však na konci názvu domény vyžaduje znak bodky. Na rozdiel od názvu domény, ktorý je úplne zadaný, názov domény, ktorý neobsahuje úplnú cestu štítkov až ku koreňu DNS, sa často nazýva čiastočne kvalifikovaný názov domény.

Doména najvyššej úrovne

Pod pojmom doména najvyššej úrovne (angl. top-level domain, skratka TLD) rozumieme poslednú časť plne kvalifikovaného názvu domény za poslednou bodkou.

Doména najvyššej úrovne alebo TLD sa klasifikuje na:

TLD kódu krajiny (ccTLD), ktorá sa používa pre jednotlivé krajiny alebo závislé územia. Majú dve písmená, napr. sk pre Slovensko, .cz pre Česko.

Všeobecné TLD (gTLD), ktoré sa používajú pre určené triedy organizácií, napríklad .com, .org, .biz, .info.

Doména .com je určená pre komerčné organizácie, zatiaľ čo doména .org je primárne určená pre neziskové organizácie. Domény .biz je obchodná doména a .info slúži ako informatívna, zameraná na informácie.

Čo vyjadruje „HTTP“ pred doménou?

HTTP znamená „hypertextový prenosový protokol.“ Umožňuje prehliadačom prístup na webové stránky získaním zdrojov od webového servera. Každá adresa URL webovej stránky, ktorá začína reťazcom HTTP, používa základný „hypertextový prenosový protokol“ vynájdený približne pred 30 rokmi. Späť v deň, tento sieťový protokol bol štandardne používaný webovými prehliadačmi a servermi na komunikáciu. V tých časoch bolo menej používateľov internetu a hackerov. Nezvyčajné bolo aj online bankovníctvo a nakupovanie. Protokol HTTP funguje tak, že na požiadanie otvorí pripojenie. Ak napríklad kliknete na prepojenie na webovú stránku, webový prehľadávač odošle požiadavku HTTP na webový server. Webový server potom odpovie na požiadavku údajovým paketom, ktorý vám prehliadač zobrazí ako webovú lokalitu.

Čo vyjadruje „HTTPS“ pred doménou?

Protokol HTTPS sa líši od protokolu HTTP, pretože je o niečo pokročilejší, oveľa bezpečnejší a pôsobí na ľudí príjemnejšie ako HTTP, ktoré pôsobí nedôverčivo. Písmeno „S“ v HTTPS znamená „bezpečné“. Bez protokolu HTTPS sa všetky údaje zadané na stránku (napríklad údaje o kreditnej karte alebo používateľské poverenia) odošlú ako obyčajný text cez internet. Ak niekto náhodou odpočúva túto žiadosť, môže si prečítať Vaše poverenia. Protokol HTTPS používa protokol SSL alebo TLS na zabezpečenie požiadavky HTTP. Tieto protokoly sa overujú na webovom serveri, šifrujú údaje a chránia prenášané údaje pred manipuláciou. Keď webová lokalita používa protokol HTTPS, dokazuje to, že prehliadače komunikujú so správnou a dôveryhodnou webovou stránkou. Protokoly SSL a TLS šifrujú informácie, ktoré používatelia zadávajú na webovej lokalite.

Domény nefungujú bez webhostingu

Zjednodušene povedané, webhosting je priestor na serveri, kde sú uložené všetky súbory vašej stránky potrebné pre jej chod a požadovanú funkcionalitu. Poskytovateľ webhostingových služieb vám prenajíma priestor na vlastných serveroch a umožňuje vám byť stále online na webe. Ak je webhosting miesto na internete pre vašu stránku, tak doména je adresa, vďaka ktorej to miesto všetci nájdu. Jedno bez druhého nebude fungovať. Firma WebSupport ponúka pre bežné webové stránky produkt The Hosting aj s možnosťou ušetriť pri kúpe viac domén. A pre podnikateľov ponúkajú aj produkt Biznis hosting, ktorý utiahne aj náročnejšie webové stránky.

Doménové mená majú v prostredí siete internet veľký význam, ktorý neustále rastie. Pôvodne doménové mená mali za cieľ uľahčiť zapamätanie si sieťovej adresy počítača, no s rozvojom internetu uvedené nadobudlo nový rozmer. V poslednom čase dokonca aj mestá či obce pochopili silu internetu a toho, aké dôležité je mať vlastné webové sídlo umiestnené pod doménou, ktorá je vlastne názvom mesta či obce.

Dobre zvolené doménové meno totiž predstavuje výhodu voči konkurencii, môže osloviť zákazníka, zviditeľniť podnikateľa, jeho tovar a služby a pod. Doménové mená však nie sú fenoménom, istou majetkovou hodnotou len pre podnikateľské subjekty. V poslednom čase dokonca aj mestá či obce pochopili silu internetu a toho, aké dôležité je mať vlastné webové sídlo umiestnené pod doménou, ktorá je vlastne názvom mesta či obce. Mestá a obce spravidla majú svoje webové sídlo na internete, aby lepšie prezentovali dianie v meste/obci, prilákali turistov či informovali občanov a širšiu verejnosť. Avšak vlastné webové sídla prinášajú obciam a mestám aj starosti, najmä čo sa týka zverejňovania faktúr, objednávok a zmlúv či iných informácií podľa viacerých právnych predpisov

Pojem doména

Doménou sa v súlade s § 2 písm. d) zákona č. 22/2004 Z. z. rozumie: „symbolická adresa v elektronickej komunikačnej sieti“.

Medzinárodná organizácia duševného vlastníctva (WIPO – World Intellectual Property Organization) definuje doménu ako „človeku ľahko prístupnú internetovú adresu, ktorá je jednoducho identifikovateľná a zapamätateľná“.

Doménou možno rozumieť aj reťazec znakov, ktorý tvorí menný priestor, ktorým na báze DNS (Domain Name Service) servera držiteľ domény, ktorým je obec či mesto, identifikuje na internete svoje aktivity, svoju činnosť, resp. činnosť obecného/mestského úradu a jej jednotlivých predstaviteľov po tom, ako je tento menný priestor evidovaný v evidencii správcu domény na základe uzatvorenej zmluvy o doméne.

Doménové meno je vytvorené zo sledu znakov, ktorý musí byť v súlade s pravidlami, ktoré zverejňuje registrátor domény.

Doménové meno sa teda dá chápať ako zmluvný nárok jeho držiteľa na zriadenie a vedenie zápisu tohto doménového mena v databáze správcu doménového mena. 

Druhy domén

Základnými druhmi doménových mien sú:

-     domény najvyššieho rádu (napr.: .com, .sk, .org),

-     domény druhého rádu (napr. bratislava.sk, mikulas.sk, stvrtok.com),

-     a napokon tzv. domény tretieho rádu označované aj ako subdomény (napr. www.bobrovnik.ocu.sk a pod.).

Domény najvyššieho rádu sa ďalej delia na:

-     generické (napr.: .com, .net a pod.), ktoré nie sú spojené s niektorým konkrétnym štátom či územím a

-     národné domény (napr.: .sk, .cz, .pl a pod.), ktoré sú doménami konkrétnych štátov.

Doménami druhého rádu sú doménové mená v užšom ponímaní. Ich hlavným cieľom je identifikovať v prostredí internetu konkrétne osoby, napr. obce, mestá, činnosť týchto osôb či aktivity v daných obciach, mestách alebo ich úradov (obecného úradu), alebo ich predstaviteľov (napr. starostu či primátora, obecného zastupiteľstva a pod.). Ide o sled znakov, ktorý je podradený doméne najvyššieho rádu. Sled znakov musí byť vytvorený v súlade s pravidlami daného registrátora.

Napr. podľa Pravidiel poskytovania menného priestoru v internetovej doméne .sk musí byť sled znakov tvoriacich doménové meno pod doménou .sk tvorený nasledovne:

-     dĺžka doménového mena môže byť od 2 po 63 znakov, môže obsahovať znaky: a – z, 0 – 9, -,

-     doménové meno nesmie začínať ani končiť znakom „-“,obsahovať znak „-“ za sebou,

-     doménové meno nesmie mať hanlivý alebo vulgárny význam ani sa zhodovať s textovým reťazcom inej existujúcej domény.

Ako registrovať doménu?

Registrovať možno len domény druhého rádu. V niektorých krajinách je bežne povolené registrovať iba domény tretieho rádu (napr. Veľká Británia dovoľuje pre komerčné účely registrovať iba doménu tretieho rádu v tvare nazovdomeny.co.uk, kde „co“ znamená commercial – doména druhého rádu „uk“ je národná doména prvého rádu). 

Registrácia každej domény má svoje špecifiká, ktoré závisia od toho, pod akou doménou najvyššieho rádu bude registrovaná. Vo všeobecnosti však platí, že doména má svojho:

-     držiteľa, ktorý doménou disponuje a môže s ňou nakladať a

-     registrátora (niekedy tiež označovaného ako technického administrátora), ktorý doménu technicky prevádzkuje a na základe požiadaviek držiteľa mení s ňou súvisiace technické parametre (nastavenia DNS a popisných informácií o doméne).

Taktiež platí, že registrácia domény je síce bezodplatná, no pri registrácii je požadovaný poplatok za jej užívanie za prvý rok.

2023
50 položky

Recenzie

Žiadne recenzie

Napísať recenziu

DOMÉNA - VAŠA VIRTUÁLNA ADRESA, vyberte si doménu ak je však ešte voľná.

Zabezpečíte si miesto na hlavnej ulici internetu a vyberte si z ponuky domén na predaj. Zoznam všetkých nami predávaných domén aj domén, ktorým sprostredkúvame predaj.

Napísať recenziu